Co to jest CrMS

CrMS

Co to takiego?

The Creighton Model FertilityCare System (CrMS) jest naturalnym, standaryzowanym sposobem rozpoznawania płodności. Standaryzacja daje pewność, że prowadzone obserwacje są dokładne i rzetelne, oraz pozwala na leczenie u dowolnego lekarza - konsultanta NaProTechnologii w Polsce i na świecie. Szczegóły Modelu Creightona poznaje się według ogólnoświatowego programu edukacyjnego pod opieką wykwalifikowanego instruktora.

Indywidualna praca instruktora z Parą zapewnia zwrócenie uwagi i skupienie się na specyficznych problemach konkretnej Pary, pozwala na kompleksowe zapoznanie się z przypadkiem oraz na wspólne szukanie najlepszych rozwiązań.

Zaletą Modelu Creightona jest to, że może być stosowany praktycznie przez każdą kobietę, począwszy od okresu dojrzewania, skończywszy na premenopauzie. Może być stosowany zarówno przy cyklach regularnych jak i nieregularnych, owulacyjnych i bezowulacyjnych, po odstawieniu antykoncepcji, przy karmieniu piersią, a także po poronieniu . Bardzo ważną zaletą, niezależnie od przyczyny dla której zastosowana ma być Naprotechnologia (niepłodność, postępowanie w ciąży zagrożonej, zaburzenia cyklu, nieprawidłowe krwawienia, inne choroby ginekologiczne), jest zaangażowanie pacjentki w proces diagnostyczny i leczniczy.

The Creighton Model FertilityCare? System może być używany zarówno przy staraniach o dziecko, jak i w celu regulacji poczęć. W systemie tym płodność traktowana jest jako część zdrowia, a nie jak choroba czy inna dolegliwość. Na podstawie prowadzonych obserwacji, a zatem znając i rozumiejąc naturalnie pojawiające się fazy płodności i niepłodności, Para świadomie podejmuje decyzję o poczęciu dziecka, bądź też o unikaniu poczęcia.