Co nas czeka?

Po koleji...

Najczęściej najpierw długa bo prawie godzinna wizyta Naprotechnologiczna pary z konsultantem medycznym z oceną wszystkich danych z wywiadu zdrowotnego i rodzinnego i wcześniejszych procedur diagnostycznych i leczniczych.

Potem lub równolegle nauka samoobserwacji temperatury porannej i śluzu z archiwizacją diagramu (metoda podwójnej próby) lub metody Creighton u instruktora, która polega na obserwacji ilości , jakości śluzu, dni śluzowych, suchych, krwawień i ewentualnych plamień i określania poszczególnych objawów wg standardów Creighton. Para otrzymuje również zalecenia dotyczące suplementacji, trybu życia i koniecznych badań dodatkowych. Po ok. 3 cyklach obserwacji powrót do konsultanta medycznego z wykresami do diagnozowania ewentualnych zaburzeń również na podstawie karty obserwacji tzw. NaproTrack.

Obowiązuje zasada, że najpierw jest czas na dokładną diagnostykę , dopiero po jej zakończeniu leczenie stwierdzanych zaburzeń. Pokusa natychmiastowego leczenia jest drogą na skróty może okazać się ślepą uliczką, która spowoduje, że w razie braku efektu trzeba będzie zaczynać wszystko od początku. Dużą rolę odgrywa również otoczenie socjalne czyli szeroko pojęty tryb życia - regularny , rekreacyjny wysiłek fizyczny ,dieta i poglądy na pewne życiowe priorytety. Bardzo ważne jest pozytywne nastawienie i wiara w sukces. .